تبلیغات
دربی - خسروحیدری:با جدایی از استقلال ، پا روی قلبم گذاشتم/عده ای نمی خواستند در استقلال بمانم

منوی اصلی
موضوعات مطالب
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • لینك باكس و بنر
  کد تبلیغات
  » خسروحیدری:با جدایی از استقلال ، پا روی قلبم گذاشتم/عده ای نمی خواستند در استقلال بمانم


  یكی از نزدیكان آقای دایی با من تماس گرفت و با پیشنهاد رقمی بسیار خوب به من پیشنهاد كرد تا به باشگاه پرسپولیس بیایم، برای من زیر نظر علی دایی كار كردن افتخار بزرگی است اما نه در پرسپولیس. من از آنجایی كه استقلالی‌ هستم و هواداران استقلال را دوست دارم با مطرح شدن این پیشنهاد و این رقم چشمگیر را رد كردم و حتی پای میز مذاكره با پرسپولیسی‌ها هم ننشستم

  خسرو حیدری بزرگترین بازیكنی بود كه در این فصل استقلال او را از دست داد، صمد مرفاوی درباره او می‌گوید:«حیدری 50 درصد استقلال بود  وهر وقت ما به مشكل برمی‌خوردیم حیدری گره كار را باز می‌كرد، نقش خسرو حیدری هیچكس نمی‌تواند در تیم استقلال انكار كند و جای این بازیكن پرشدنی نیست شاید اگر جای كاظمی، اكبرپور پر شود اما هیچ بازیكنی نمی‌تواند جای خسرو حیدری را برای استقلال و هوادارانش پر كند."
   او به تیمی رفت كه مربی‌اش هر كجا می‌نشیند از او تعریف می‌كند . تماشاگران استقلال باید با حسرت بازی این فصل او را در سپاهان تماشا كنند، حاصل دو سال بازی‌های فوق‌العاده حیدری در استقلال بیانیه‌ای بود از سوی استقلال برای او نوشته شد. در این بیانیه او را بازیكن پولكی خوانده‌اند و ننوشته‌اند چرا حیدری از استقلال رفت. دلایلی كه خسرو خودش آنها را عنوان می‌كند. مصاحبه او آنقدر شفاف است كه نیازی نیست كه بیشتر از این‌ها برای مصاحبه او توضیح بدهیم.

   *چرا از استقلال جدا شدی؟

  من از نیم فصل دوم پیشنهادات زیادی داشتم اما آن موقع استقلال در كوران مسابقات بود و من همه پیشنهادها را به آخر فصل موكول كردم و به محض اتمام فصل تیم‌ها با من تماس گرفتند. اما به احترام استقلال اولویتم را استقلال قرار دادم و به تمام كسانی كه از باشگاه‌های مختلف با من تماس می‌گرفتند گفتم كه اول باید با مسئولان باشگاه استقلال صحبت كنم و بعد به سراغ تیم‌های دیگر بروم. به همین دلیل قبل از سفر تركیه با آقای واعظ آشتیانی صحبت كردم و با ایشان به توافق رسیدیم،‌ من دو سال خوب را در استقلال داشتم دوست نداشتم از استقلال جدا شوم،‌ من هر كجا باشم خودم را فرزند استقلال و مدیون استقلالی‌های واقعی می‌دانم و در این دوسال با كمترین قرارداد برای این تیم بازی كردم. برای هواداران این تیم با تمام وجودم بازی كردم علیرغم اینکه حریفان با یارگیری شدید من را می‌بستند و بدون مصدومیت و محرومیتی ، همیشه در اختیار استقلال بودم . روزهایی كه از اردوی تیم ملی برمی گشتم ، علیرغم خستگی ، در بازگشت برای استقلال با تمام وجودم بازی می‌كردم و هر چه در توان داشتم را به كار می‌بردم و این موضوع را  هواداران خوب درك می‌كنند.

   *اما تو در استقلال نماندی؟

  من با آقای واعظ صحبت كرده بودم و به توافق هم رسیدیم و من در آن جلسه با آقای واعظ بحث مالی نكردم و قرار شد بعد از بازگشت از سفر قرارداد سفید امضا كنم. هیچ دلیلی نداشت با استقلال حرف پول بزنم، چون به احترام هواداران و صداقتی كه در این باشگاه دیدم، نباید هم حرف پول را بزنم. پس از بازگشت از تركیه با استعفای آقای آشتیانی و هیئت مدیره مواجه شدم و حتی 3،4 روز منتظر ماندم تا مسئولان جدید با من مذاكره كنند. در این مدت به جز پیشنهادات خارجی‌ام تیم‌هایی چون استیل آذین، سپاهان، پرسپولیس با من تماس گرفتند تا با آنها مذاكره داشته باشم. ولی به همه آنها گفتم اول استقلال بعد تیم‌های دیگر و حتی در مصاحبه‌ای اعلام كردم كه من اولویت اولم استقلال است و منتظر انتخاب مسئول جدید استقلال هستم.

   *پس از مدتی سرپرست موقت این باشگاه مشخص شد، بعد از انتخاب آقای فتح‌الله‌زاده چه اتفاقی رخ داد؟

  پس از انتخاب سرپرست جدید باشگاه من منتظر تماس مدیر باشگاه بودم كه این امر به دلیل سفر ایشان صورت نگرفت و از باشگاه تماسی صورت نگرفت و در این میان فقط دوستان غیرمسئول از استقلال با من تماس داشتند. کجای دنیا و در کدامیک از تیم‌های بزرگ سرمربی، مربی یا یك مقام غیرمسئول از باشگاه برای مذاكره و عقد قرارداد با بازیكنی صحبت می‌كند؟

   *چه اشكالی دارد چه كسی با تو صحبت كند؟

  اگر اینگونه باشد در خیابان هر روز 100 نفر به من می‌گویند به اینجا بیا یا به آن تیم برو. من احترام زیادی برای آقای مظلومی و فریبا قائلم و این دو عزیز طی تماس‌هایی كه با من داشتند به آنها گفتم من باید با مدیر باشگاه مذاكره كنم در این میان دكتر تیم یكی از اعضای كانون هواداران و دو بار آقای فریبا با من صحبت كردند و گوشی من پاسخگوی همه تماس‌ها بود.

   *اما گفته می‌شد كه شما پاسخگوی مدیران باشگاه استقلال نبودید و تلفن‌هایتان را خاموش كرده‌اید.

  من نمی‌دانم چگونه می‌توانند اینگونه عنوان كنند ؟ از آقایانی كه در بالا نام بردم بپرسید كه با من صحبت كردند یا نه ؟‌ من فكر می‌كنم برای فرافكنی و فرار از پاسخگویی نباید یك بازیكن را متهم كنیم . یعنی من برای استقلال ارزش نداشتم كه شخص مدیر باشگاه به طور مستقیم با من تماس بگیرد.

   *از مدیران باشگاه چه كسی با تو تماس گرفت؟

  آقای نظری فقط دوبار با من تماس گرفت و آن هم نزدیك به دو هفته قبل و فقط من را دعوت به صرف چای كرد، 48 ساعت پس از آن تلفن ، دوباره با من تماس دیگری گرفت و درخواست داشت تا نشستی با ایشان داشته باشم كه در پاسخ به ایشان گفتم كه در حال بررسی پیشنهادات خارجی‌ام هستم و ترجیح می‌دهم تا بازگشت آقای فتح‌الله‌زاده از سفر با ایشان جلسه‌ای داشته باشم كه تا قبل از امضای قرارداد منتظر جلسه با آقای فتح‌الله‌زاده‌ بودم.

   *اما در این مدت در رسانه‌ها نوشته شد كه تو در فلان روز به باشگاه استقلال می‌روی ای حرف‌ها از قول خود تو هم نوشته شد؟

  مصاحبه‌هایی كه از قول من نوشته می‌شد واقعی نبود به طور مثال یك روز من در رسانه‌ها خواندم كه پنجشنبه به باشگاه استقلال می‌روم . چه كسی من را دعوت كرده بود كه به باشگاه بروم ؟ كدام بازیكن بدون دعوت مدیرعامل به باشگاه می‌رود ؟ بهتر است با هواداران صادق باشیم، هواداران استقلال خسرو حیدری را خوب می‌شناسند كه با تمام وجود برای استقلال بازی می‌كرد ، دوست داشتم كه امسال هم در كنار آنها باشم، زمانی كه به استقلال آمدم پیشنهادات بهتری از استقلال داشتم، اما با كمترین قیمت با این تیم قرارداد بستم.

   *می‌گویند به خاطر مشكل با پرویز مظلومی از استقلال رفتی؟

  من احترام زیادی برای آقای مظلومی قائل هستم و ایشان یكی از بزرگان استقلال هستند،‌اما در فوتبال حرفه‌ای باید به یك سری از موارد احترام گذاشت، این حق طبیعی هر مربی است كه به بازیكنانی اعتقاد داشته باشد . ‌مثل بازیكنانی كه اكنون استقلال جذب كرده است، بازیكنانی هستند كه مورد اعتماد آقای مظلومی هستند. من در تیم ملی ب در سال 86 پس از برگزاری مراسم عروسی‌ام بلافاصله از سالن عروسی به فرودگاه رفتم تا به اردوی تیم ملی ملحق شوم و هدفم این بود كه از تیم ملی ب به تیم بزرگسالان برسم  . من دوست داشتم با درخشش در تیم ملی ب مهره اصلی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا باشم . اما در مسابقات غرب  آسیا با اینكه پست تخصصی من دفاع راست بود، فقط 5 دقیقه بازی كردم و بازیكنانی مثل شیث رضایی، فرزاد آشوبی و سپهر حیدری هر كدام به  نوبت در دفاع راست بازی كردند . اكنون هم از این موضوع گلایه‌ای ندارم، این حق طبیعی آقای مظلومی و هر مربی دیگری است كه بازیكن دلخواهش را بازی دهد به همین دلیل من ترجیح می‌دهم با مربی‌ای كار كنم كه به من اعتقاد داشته باشد.


   *پس به همین دلیل به سپاهان رفتی؟

  من یكسال در استقلال با امیر قلعه‌نویی كار كردم ، آقای قلعه‌نویی هر كجا كه می‌نشست از من تعریف می‌كرد و این علاقه قلبی‌اش بود، زیرا او كمتر از بازیكنی تعریف می‌كند. وقتی از طریق یكی از دوستان وی پیشنهاد سپاهان به من شد و علاقه قلعه‌نویی به همکاری با خود را دیدم روی پیشنهاد سپاهان فكر كردم و با مسئولان سپاهان مذاكره كردم، ولی من همچنان منتظر تماس مسئولان باشگاه استقلال بودم.

   *سایت باشگاه استقلال عنوان كرده است كه تو پولكی هستی؟

  من اگر بازیكن پولكی بودم مانند برخی از بازیكنان دیگر می‌توانستم در همان شروع نقل و انتقالات با تیم جدیدم و با بهترین رقم قرارداد قرارداد می‌بستم یا با مطرح كردن تیم‌های خواهانم بازارگرمی می‌كردم اما شما یك مصاحبه در این مدت از من دیده‌اید كه من اسامی تیم‌های خواهانم را ببرم ؟ آنهایی که به من این لقب را می دهند بدانند ، آن کسانی پولکی هستند که به خاطر منافع مالی و شخصی و به اسم ایثار در کنار استقلال هستند و مدام بر سر استقلال منت می گذارند .

   *ماجرای پیوستن به پرسپولیس چه بود؟

  یكی از نزدیكان آقای دایی با من تماس گرفت و با پیشنهاد رقمی بسیار خوب به من پیشنهاد كرد تا به باشگاه پرسپولیس بیایم، برای من زیر نظر علی دایی كار كردن افتخار بزرگی است اما نه در پرسپولیس. من از آنجایی كه استقلالی‌ هستم و هواداران استقلال را دوست دارم با مطرح شدن این پیشنهاد و این رقم چشمگیر را رد كردم و حتی پای میز مذاكره با پرسپولیسی‌ها هم ننشستم. من استقلالی بودم و هنوز هم هستم و اگر قصد داشتم هواداران استقلال را نادیده بگیرم به باشگاه پرسپولیس می‌رفتم، پس بدانید من دوست داشتم در استقلال بمانم اما فضا را برای ماندنم مهیا نكردند و هواداران عزیز این موضوع را درک خواهند کرد.

   *فكر می‌كنی پیشنهاد سپاهان برای تو پیشنهاد خوبی بود؟

  با بسیاری مشورت كردم و پس از اینكه همچنان منتظر تماس سرپرست موقت استقلال بودم به این نتیجه رسیدم كه به سپاهان بروم، با مسئولان سپاهان پای میز مذاكره نشستم و در طی كوتاه‌ترین مدت و در اولین جلسه با آنها به توافق رسیدم. برای من مسائل مالی اولویت نبود من اگر می‌خواستم به مسائل مالی فكر كنم به سپاهان نمی‌رفتم و پیشنهادات بهتری از سپاهان داشتم . اگر با مدیر باشگاه استقلال هم می‌نشستم با آنها به توافق می‌رسیدیم . وقتی رقم‌های بازیكنان جدید را می‌شنوم مطمئن بودم كه پول بیشتری از پیشنهاد سپاهان در استقلال می‌گیرم و در تیم محبوبم می‌ماندم اما دریغ از یك تماس با من . برای من مجموعه ای كه در آن كار می‌كنم مهم است . مدیرعامل ، هیئت مدیره، مربی و بازیكنان همگی یک مجموعه هستند . من طی جلسه‌ای كه با آقای پورسینا رئیس هیت مدیره و آقای ساكت مدیرعامل سپاهان داشتم و شناختی كه از آقای قلعه‌نویی و تیم وی داشتم شرایط را مثبت دیدم تا با آنها همكاری كنم. سپاهان یکی از بزرگترین تیمهای ایران است که امیدوارم امسال بتوانم برای این تیم بزرگ و پرطرفدار مثمرثمر باشم .

   *نظرت درباره بیانیه باشگاه استقلال چیست؟

  این جواب كسی نبود كه دو سال با جان و دلش در استقلال بازی كرد و به دفعات در 5 روز سه بازی كردم كه هیچ بازیكن حرفه‌ای این كار را نمی‌كرد اما من این كار را كردم . آنها تقصیرهای خودشان را به گردن من می‌اندازند، از مسئولان باشگاه می‌خواهم كه فرافكنی نكنند و من را به خاطر كاستی‌های خودشان مقابل هواداران قرار ندهند، آنهایی كه خسرو حیدری را می‌شناسند می‌دانند كه او به دنبال مادیات نیست و برای او هواداران از همه چیز مهمتر است، اگر این چنین بود پیشنهادات دیگر تیمها مانند پرسپولیس را قبول می‌كردم، بودند در گذشته بازیكنانی كه برای بازارگرمی به باشگاه پرسپولیس رفته‌اند و بعد به باشگاه استقلال آمده‌اند اما من حتی این پیشنهاد را مطرح نكردم. اگر من بازیكن پولكی بودم مثل برخی از بازیكنان زمانی كه باشگاه مسئول نداشت از باشگاه جدا می‌شدم و الان این حرف و حدیث‌ها به وجود نمی‌آمد مثل سایر همبازیانم كه رفتند و از انتخابشان هم راضی هستند، اما من با رفتن از استقلال ناراحتم چون پا روی قلبم گذاشتم و رفتم ....بی  پرده بگویم ، عده ای نمی‌خواستند خسرو حیدری در استقلال بماند.

  قطعا استقلال بدون امثال حیدری ها همچنان پرآوازه می ماند و همانطور که آقای فریبا اعلام کرده جانشین مناسبی برای خسرو حیدری در جناح راست خواهند داشت.

   * نامی از انها می آوری ؟

  نمی خواهم کام هواداران را تلخ کنم اما اگر این عده که دیروز با باخت استقلال خوشحال می شدند و امروز باعث جدایی من از استقلال شدند، بخواهند با ارائه اطلاعات غلط به هواداران و اقای فتح ا...زاده ، همچنان در پی فرافکنی و سلب مسئولیت از خویش باشند آنها را رسوا خواهم کرد .

   * می گویند تو پیشرفت خود را مدیون مظلومی و فتح ا...زاده هستی ، نظرت چیست ؟

  من همواره به تمامی مربیان و مسئولانی که برای من زحمت کشیده اند احترام قائلم و دست یکایک آنها را می بوسم . اما من اولین بار توسط آقای قلعه نویی به تیم ملی ایران دعوت شدم . در آن زمان بازیکن تیم پاس تهران بودم . دوره ای که شاگرد آقای مظلومی در تیم ملی ب بودم در تیم پاس بازی می کردم نه در تیم پیکان و قبل از آن هم سابقه دعوت شدن به تیم ملی را نیز داشتم . من آقای فتح ا...زاده را دوست دارم . اما فکر می کنم که درباره مذاکره با بنده ، به ایشان اطلاعات درستی داده نشد . من همواره منتظر تماس ایشان بودم . حداقل کسی به من نگفت که با حاج آقا تماس بگیر که منتظر شماست تا من با ایشان تماس بگیرم.

   *حرف آخر؟

  هواداران سرباز خود را به خوبی می‌شناسند ، هر كجا بازی كنم خودم را مدیون نام بزرگ استقلال و پیراهن آبی می‌دانم و برای موفقیت آن دعا خواهم کرد ، نمی خواهم با هواداران استقلال خداحافظی کنم چون همواره خود را در کنار آنها می بینم و با سلامی دوباره به آغوش استقلال باز خواهم گشت  و این خاطرات خوب را تكرار می‌كنم اما این بیانیه حق بازیكنی نبود كه تمام وجودش را برای استقلال گذاشت.  نویسنده: میلاد(ع) عظیمی | تاریخ: یکشنبه 6 تیر 1389 موضوع: لینک ثابت نظر ها ()
  عناوین آخرین مطالب ارسالی
  سلام

  باتیستا ترکیب جدید آرژانتین را اعلام کرد

  آمائوری: از بازی در كنار كاسانو و بالوتلی لذت بردم

  ماسكرانو در راه بارسلونا

  جرارد: لیورپول با هاجسون بازهم می‌درخشد

  آرسن ونگر:ایمان دارم آرسنال قهرمان می شود

  پراندلی: بالوتلی یك بازیكن كلیدی است

  فابیانو راهی مارس می‌شود

  فورلان: در كنار گودین لالیگا را به هم می‌ریزم

  تكلیف كاپیتانی آلمان پس از بازی با دانمارك مشخص می‌شود

  تیموریان احتمالادر سپاهان

  توافق بارسا و برمن برای انتقال اوزیل

  رئال مادرید ولخرج ترین باشگاه جهان در 10 سال اخیر

  سر تیتر مهمترین خبرها

  چند خبر!!!

  اختتامیه..جام جهانی

  به پایان آمدیم دفتر حکایت همچنان باقیست.....

  برتری استقلال مقابل دانشگاه آزاد اردبیل در دیداری جنجالی

  تشکر....!!!

  ویا: داور خطای پنالتی را دید و سكوت كرد

  ته‌وز: دریافت 4 گل از آلمان بسیار دردناك بود

  لو از روز اول به جوانانم افتخار میکردم

  شانه فابرگاس آسیب دید، صورت راموس بخیه خورد

  فان پرسی در بیمارستان بستری شد

  کلوزه: قهرمانی در جام جهانی مهمتر از شکستن رکورد رونالدو است

  تورس: به آلمان گل می‌زنم

  اشكهای مسی در رختكن آرژانتین

  بازیکنان تیم فوتبال آلمان پاداش گرفتند

  سرمربی هلند نسبت به مغرور شدن بازیکنانش هشدار داد

  دو ستاره در حسرت جام جهانی 2010 ماندند

  صفحات دیگر